Aktualności

5. 03.
2015

Radioterapia we Włocławku na ostatniej prostej

Wczoraj w Urzędzie Miasta we Włocławku odbyła się konferencja prasowa w sprawie budowanego przez Centrum Onkologii Zakładu Radioterapii. Prezydent Miasta zadeklarował pomoc w przystosowaniu infrastruktury m.in. w remoncie ulicy Łęgskiej, przedłużeniu ul. Targowej i utworzeniu miejsc parkingowych.

czytaj więcej

25. 02.
2015

Druga edycja szkolenia dla lekarzy POZ

Wczoraj w sali konferencyjnej Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu po raz drugi odbyło się szkolenie dla lekarzy POZ. Tematem przewodnim była diagnostyka i leczenie nowotworów piersi, układu pokarmowego, mięsaków i czerniaka.

czytaj więcej

5. 02.
2015

Uelastycznić zieloną kartę

Głównym tematem tegorocznej konferencji zorganizowanej z okazji  Światowego Dnia Walki z Rakiem był pakiet onkologiczny.  Mimo, że obowiązuje dopiero od miesiąca to już w całym kraju wydano 38 tysięcy zielonych kart.

czytaj więcej

26. 01.
2015

Dzień otwarty w Centrum Onkologii

Już po raz kolejny przyłączyliśmy się do organizacji „białej soboty” w ramach Światowego Dnia Walki z Rakiem. 7 lutego br. w godz. 10-14 zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych.

czytaj więcej

15. 01.
2015

Materiały ze szkolenia dla lekarzy POZ

Szanowni Państwo,

Dziękujemy za udział w szkoleniu dot. diagnostyki chorób nowotworowych dla lekarzy POZ. Poniżej zamieszczamy materiały szkoleniowe.

 

diagnostyka chorób układu moczowego

diagnostyka układu pokarmowego

 

19. 12.
2014

Niezapomniana Wigilia

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, zanim jednak rozpoczniemy ich celebrowanie z rodziną, dzisiaj spotkaliśmy się przy wigilijnym stole z naszymi gośćmi i przyjaciółmi Centrum Onkologii.

czytaj więcej

16. 12.
2014

Kwiat kobiecości rozdaje mikołajkowe prezenty

Wolontariuszki z ogólnopolskiej Fundacji „Kwiat kobiecości” odwiedziły dzisiaj  bydgoskie Centrum Onkologii. Swoją „mikołajkową” wizytą sprawiły naszym pacjentkom wiele radości. Nie tylko podarowały im prezenty, ale przede wszystkim wsparły dobrym słowem i przekazały pozytywną energię.

czytaj więcej

12. 12.
2014

Mamy nowego Dyrektora

Dzisiaj prof. zw. dr hab. med. Janusz Kowalewski otrzymał nominację na stanowisko Dyrektora Centrum Onkologii. Odebrał ją z rąk Sekretarza Województwa Kujawsko-Pomorskiego Marka Smoczyka.

3. 12.
2014

Mamy godnego następcę

Zbigniew Pawłowicz nowo zaprzysiężony radny sejmiku przekazał zarządzanie Centrum Onkologii prof. Januszowi Kowalewskiemu, obecnie pełniącemu obowiązki Dyrektora ds. Medycznych.

czytaj więcej

27. 11.
2014

Zbigniew Pawłowicz zaprzysiężony

Dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się uroczyste zaprzysiężenie radnych sejmiku na kadencję 2014-2018. Wśród nich znalazł się wieloletni Dyrektor Centrum Onkologii Zbigniew Pawłowicz, który przewodniczył sesji.

czytaj więcej

14. 11.
2014

Wykład dla seniorów

Wczoraj w bydgoskim Multikinie Dyrektor Centrum Onkologii wygłosił wykład dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Gościem honorowym była premier Ewa Kopacz. Pani premier była pod wrażeniem naszego ośrodka. Chwaliła także sposób zarządzania szpitalem.

czytaj więcej

12. 11.
2014

Dyrektor Centrum Onkologii ma swój autograf

Zbigniew Pawłowicz został wyróżniony przez Kapitułę Bydgoskich Autografów. Jest to nagroda dla osób, które wiele znaczą dla Bydgoszczy. Autograf Zbigniewa Pawłowicza znalazł się wśród innych ważnych dla miasta osób, min. Ireny Szewińskiej, Jerzego Hoffmana i  Tomasza Golloba.

czytaj więcej

10. 11.
2014

Innowacyjny szpital

W tym roku wdrożyliśmy nowoczesny system dla całej części medycznej szpitala. Dzięki temu Centrum Onkologii w Bydgoszczy jest teraz w pełni zinformatyzowane. Za to dokonanie ośrodek otrzymał tytuł innowacyjnego szpitala w kategorii jednostek medycznych średniej wielkości. Został on przyznany przez Compu Group Medical.

 

certyfikat

5. 11.
2014

Ostatnie pożegnanie

Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem… Wczoraj pożegnaliśmy dr n. med. Ryszarda Laskowskiego Koordynatora Oddziału Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej… Wspaniałego człowieka i oddanego pacjentom lekarza.

czytaj więcej

4. 11.
2014

Międzynarodowy Dzień Fizyki Medycznej

Bydgoski Oddział Polskiego Towarzystwa Fizyki Medycznej zaprasza do udziału w seminarium organizowanym w dniu 7 listopada o godzinie 15 w Centrum Onkologii w Bydgoszczy – w budynku Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu,  I piętro sala „B”.

czytaj więcej

31. 10.
2014

Już po raz kolejny organizujemy Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

Coroczne spotkania z bydgoską kulturą chrześcijańską w tym roku odbywają się pod hasłem „Potrzebujemy wzrastania w solidarności”. Za włączenie się Centrum Onkologii w organizację Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej Ksiądz Biskup Jan Tyrawa złożył dyrektorowi Zbigniewowi Pawłowiczowi podziękowanie.

czytaj więcej

28. 10.
2014

Centrum Paraolimpijskie w Bydgoszczy

Nowa inwestycja powstanie przy Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu. Będzie to hotel w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Dzięki budowie Centrum oraz bazie PARiS, nasze miasto stanie się największym w Polsce ośrodkiem integracyjnym dla osób niepełnosprawnych.

czytaj więcej

9. 10.
2014

Wysyp nagród dla Centrum Onkologii

Stowarzyszenie Różowa Wstążeczka wyróżniło osoby zaangażowane w profilaktykę i leczenie raka piersi u kobiet. Nagrody wręczono podczas Kongresu Prozdrowotnego „Bądź zdrowa”, który odbywał się dzisiaj w Wyższej Szkole Gospodarki.

czytaj więcej

8. 10.
2014

Podziękowanie za współpracę

Podczas inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkole Gospodarki, dyrektor Centrum Onkologii Zbigniew Pawłowicz odebrał wyróżnienie od Prezydenta doc. WSG Krzysztofa Sikory.

czytaj więcej

29. 09.
2014

Dzień Otwarty w Centrum Onkologii

W najbliższą sobotę, w godz. 10-14 zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz usług rekreacyjno-sportowych w Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu.

czytaj więcej

8. 09.
2014

Dyrektor Centrum Onkologii wyróżniony

Polskie Towarzystwo Urologiczne przyznało Dyplom dr n. med. Zbigniewowi Pawłowiczowi za szczególne wspierania działalności PTU oraz za rozwój polskiej urologii.

czytaj więcej

5. 09.
2014

Sesja satelitarna w Centrum Onkologii

Goście XLVI Zjazdu Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi odwiedzili dzisiaj nasz szpital. Wzięli udział w sesji naukowej poświęconej leczeniu nowotworów właśnie rejonu głowy i szyi.

czytaj więcej

28. 08.
2014

Badamy DNA nowotworu

O powołaniu Innowacyjnego Forum Medycznego informowaliśmy już od dawna. Teraz przyszedł czas na nawiązanie szerszej współpracy z firmami zajmującymi się badaniami profili genetycznych za pomocą testów do personalizacji leczenia. O ich skuteczności na wczorajszej konferencji opowiedział dr Jean Pol Detiffe- prezes firmy OnkoDNA.

czytaj więcej

19. 08.
2014

Marszałek Województwa na placu budowy Zakładu Radioterapii we Włocławku

Budowa Zakładu Radioterapii we Włocławku nabiera tempa. To dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu włocławskiego. Wczoraj na plac budowy Zakładu Radioterapii przy ulicy Łęgskiej 55 przyjechał Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki. Wspólnie z Dyrektorem Centrum Onkologii w Bydgoszczy Zbigniewem Pawłowiczem rozmawiali o poprawie dostępności do leczenia radioterapią i realizacji inwestycji pn. „Budowa Zakładu Radioterapii we Włocławku”.

czytaj więcej

14. 08.
2014

Rewolucyjny sposób leczenia w dziedzinie psychoonkologii

Dyrektor francuskiego Centrum Opieki Paliatywnej zdecydowała się otworzyć przy szpitalu winiarnię dla chorych na raka i ich bliskich. W ten niekonwencjonalny sposób podjęła próbę leczenia złego samopoczucia pacjentów. Więcej o winiarni „na receptę” pisze Gazeta Wyborcza.

25. 07.
2014

Leczyć szybciej i więcej

15 proc. Pacjentów więcej przyjęliśmy po zniesieniu limitów w Centrum Onkologii. Ograniczyliśmy także czas czekania na leczenie u osób ze zdiagnozowanym nowotworem.

czytaj więcej

27. 06.
2014

Uwaga Pacjenci!

Uprzejmie informujemy, że w dniach od 27 czerwca do 11 lipca 2014r. w Centrum Onkologii nastąpi wymiana całego systemu informatycznego w części medycznej. Za ewentualne problemy serdecznie przepraszamy. Dołożymy starań, żeby cały proces przebiegł bezproblemowo.

26. 06.
2014

Tutaj się nie cierpi

Centrum Onkologii dostało Certyfikat „Szpital bez bólu”. To ważna wiadomość dla naszych pacjentów. W chorobie nowotworowej ból jest bowiem obecny praktycznie na każdym etapie leczenia. Staramy się go łagodzić, poprawiać jakość życia osób leczonych w naszym szpitalu.

czytaj więcej

17. 06.
2014

Radioterapia coraz bliżej pacjentów

Konferencja Liderów Powiatów i Dyrektorów Szpitali odbyła się dzisiaj w Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Poświęcona była roli radioterapii w leczeniu onkologicznym oraz dostępności do niej w województwie kujawsko-pomorskim.

czytaj więcej

12. 06.
2014

Nagroda marszałka dla naszego naukowca

Dr hab. n. med. Marzena Lewandowska, kierownik Pracowni Genetyki i Onkologii Molekularnej w Centrum Onkologii w Bydgoszczy znalazła się w gronie wyróżnionych przez Piotra Całbeckiego. Marszałek przyznaje nagrody za wartościowe dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej.

czytaj więcej

11. 06.
2014

Jak dojechać do Centrum Onkologii?

W związku z budową linii tramwajowej do Fordonu uprzejmie informujemy o zmianie w organizacji ruchu w dniach 16.06. – 07.07.2014r. Z powodu zamknięcia skrzyżowania ulic Romanowskiej i Kaliskiego wjazd oraz wyjazd z terenu Centrum Onkologii odbywać się będzie wyłącznie przez ulicę Matki Teresy z Kalkuty.

czytaj więcej

10. 06.
2014

Nie żyje Maciej Łukaszczyk, syn patrona Centrum Onkologii

Prof. Maciej Łukaszczyk zmarł 4 czerwca. Był cenionym pianistą, miłośnikiem kompozycji Chopina, założycielem Towarzystwa Chopinowskiego w Darmstadt. Często koncertował ze swoim bratem.

czytaj więcej

6. 06.
2014

Bohaterowie miasta

Gazeta Wyborcza opublikowała wyniki plebiscytu „Bydgoszczanie 25-lecia”. Z 25 osób czytelnicy wyłonili dziesięć, które najbardziej rozsławiły Bydgoszcz w Polsce i na świecie. W tym znakomitym gronie znalazł się dr n. med. Zbigniew Pawłowicz, dyrektor Centrum Onkologii. Gratulujemy!

 

czytaj więcej

5. 06.
2014

Nie działają telefony we Włocławku

W Centrum Diagnostyczno – Leczniczym we Włocławku jest awaria telefonów. Usterki będą usuwane dzisiaj popołudniu. Wszystkich Pacjentów bardzo przepraszamy za kłopoty.

2. 06.
2014

Wyróżnienie dla Dyrektora Centrum Onkologii

Polskie Towarzystwo Medycyny Nuklearnej przyznało dr n. med. Zbigniewowi Pawłowiczowi, dyrektorowi Centrum Onkologii w Bydgoszczy, tytuł honorowego członka tej organizacji. To najwyższe wyróżnienie, jakie może przyznać Towarzystwo. Stało się to podczas XIV Zjazdu Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej w Lublinie.

Serdecznie gratulujemy!

 

19. 05.
2014

Biała sobota w Centrum Onkologii

Z okazji międzynarodowego tygodnia walki z rakiem oraz zbliżających się Dnia Matki i Dnia Dziecka zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz usług rekreacyjno-sportowych. W ramach białej soboty 24 maja Panie będą mogły wykonać badania cytologiczne i mammografię natomiast Panowie sprawdzić poziom PSA we krwi. Atrakcje czekają także dla najmłodszych.

czytaj więcej

19. 05.
2014

Porozmawiamy o badaniach przesiewowych

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na debatę z okazji Europejskiego Tygodnia Walki z Rakiem na temat „Badania przesiewowe skuteczną metodą profilaktyki onkologicznej w społecznościach lokalnych”.

czytaj więcej

16. 05.
2014

Dwudzieste urodziny Centrum Onkologii

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz, Senatorowie, Posłowie, kandydaci do Europarlamentu, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, dyrektor NFZ, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, bydgoskiego ratusza, rektorzy oraz mnóstwo sław medycznych wzięło udział w jubileuszu powstania Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

czytaj więcej

15. 04.
2014

Spotkanie Wielkanocne już za nami

Goście honorowi, przyjaciele Centrum Onkologii oraz pracownicy szpitala wzięli udział w tegorocznym spotkaniu, poprzedzającym Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

czytaj więcej

11. 04.
2014

Innowacyjna medycyna

Centrum Onkologii w Bydgoszczy oferuje swoim Pacjentom nowe możliwości leczenia. Kupiliśmy NanoKnife, to urządzenie dzięki któremu zabiegi chirurgiczne jeszcze nigdy nie były tak bezpieczne. Jakie nowotwory operujemy, jakie są zasady kwalifikacji? Wszystkie informacje w załączniku.

nanoknife

8. 04.
2014

Nowa technologia w leczeniu raka

Centrum Onkologii w Bydgoszczy jest trzecim ośrodkiem w Polsce, który posiada NanoKnife. Urządzenie to daje możliwości leczenia zmian nowotworowych, które do tej pory były uważane za nieoperacyjne.

 

czytaj więcej

7. 04.
2014

Zapraszamy na konferencję urologiczną

„Nanotechnologia w leczeniu chorób nowotworowych” temu zagadnieniu zostanie poświęcona konferencja naukowa, która odbędzie się 8 kwietnia 2014r. o godz. 8.30 w sali seminaryjnej w Centrum Onkologii.

czytaj więcej

4. 04.
2014

Wybierz „Honorowego Hakowicza”

„Antyraczki” zgłosiły kandydaturę Dyrektora Centrum Onkologii w Bydgoszczy do tytułu tzw. „Honorowego Hakowicza. Głosowanie trwa do 30.04. na stronie mamhakanaraka.pl

 

http://mamhakanaraka.pl/honours-voting
dr n.med. Zbigniew Pawłowicz

czytaj więcej

25. 03.
2014

Centrum Onkologii oczyszczone z zarzutów

We wrześniu ubiegłego roku NFZ złożył do prokuratury doniesienie na nieprawidłowości, jakie rzekomo miały miejsce w Centrum Onkologii. Prokuratura umorzyła postępowanie, ponieważ nie dopatrzyła się oszustwa. Szerzej o sprawie można przeczytać w artykule RMF24.

 

25. 03.
2014

Zbudujemy Poliklinikę Centrum w trosce o komfort Pacjentów

Na początku roku Centrum Onkologii otrzymało działkę pod budowę Polikliniki Centrum. Projekt jest odpowiedzią na wzrastające zapotrzebowanie na leczenie onkologiczne. W Poliklinice Pacjenci otrzymają kompleksową pomoc. W jednym miejscu i bez kolejek. Więcej o inwestycji pisze Express Bydgoski

21. 03.
2014

Zbigniew Pawłowicz Bydgoszczaninem Roku 2013

Dyrektor Centrum Onkologii otrzymał prestiżowe wyróżnienie w plebiscycie „Expressu Bydgoskiego”. Czytelnicy przyznali mu tytuł „Bydgoszczanina Roku 2013”. Dr n. med. Zbigniew Pawłowicz został doceniony min. za budowę Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu. W plebiscycie pokonał min. europosła  Janusza Zemke, Macieja Figasa (Dyrektora Opery Nova) i Pawła Łysaka (Dyrektora Teatru Polskiego).

czytaj więcej

20. 03.
2014

Bliżej pacjenta

Centrum Diagnostyczno – Lecznicze we Włocławku będzie rozbudowane o Zakład Teleradioterapii. Otwarcie nowego obiektu planowane jest pod koniec 2015 roku.

czytaj więcej

19. 03.
2014

Lista darczyńców

Lista darczyńców, którzy przekazali w 2013 roku na rzecz Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy darowiznę jednorazową w kwocie powyżej 15.000,00zł lub kilka darowizn przekraczających kwotę 35.000,00zł (zgodnie z art. 18 punkt 1f ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych).

czytaj więcej

6. 03.
2014

Z kamerą na basenie

„Pełna chata”, to tytuł nowego programu w telewizji Polsat. Zdjęcia do pierwszego odcinka były kręcone dzisiaj w Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu.

czytaj więcej

21. 02.
2014

Pacjent w centrum uwagi

Niepełnosprawni pacjenci nie muszą się już martwić dojazdem na rehabilitację. Kupiliśmy samochód, dostosowaliśmy go do potrzeb osób poruszających się na wózkach i dowozimy chorych, którzy mieli kłopot z dotarciem na zabiegi.

czytaj więcej

17. 02.
2014

Ważny człowiek dla Bydgoszczy

Zbigniew Pawłowicz, Dyrektor Centrum Onkologii znalazł się w czołówce plebiscytu „Ludzie 25-lecia w Bydgoszczy”. Jego dokonania zostały docenione przez czytelników „Gazety Wyborczej”.

czytaj więcej

10. 02.
2014

Złoty Standard w Urologii

Ogólnopolska Kampania Edukacyjna Złoty Standard w Urologii ma na celu wsparcie pacjentów chorych na raka prostaty oraz podnoszenie wiedzy specjalistów medycznych na temat najnowszych standardów leczenia raka gruczołu krokowego. Spotkania edukacyjne, które są jednym z najważniejszych elementów kampanii, posłużą przekazaniu pacjentom informacji na temat dostępnych metod leczenia nowotworów prostaty oraz sposobów zadbania o jakość życia w trakcie i po chorobie.

czytaj więcej

7. 02.
2014

Prywatne interesy

Dyrektorzy publicznych Centrów Onkologii od dawna zwracają uwagę, że na rynku medycznym jest nieuczciwa konkurencja. Niepubliczne szpitale zajmują się lżej chorymi, wykonują procedury najwyżej wyceniane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a leczenie najciężej chorych zrzucają na barki publicznych szpitali. Przykład opisany przez Gazetę Wyborczą” potwierdza tą tezę czytaj.

czytaj więcej

5. 02.
2014

Światowy Dzień Walki z Rakiem

Zniesienie limitów w ośrodkach onkologicznych zapewniających wysoki poziom leczenia, wprowadzenie standardów postępowania, zmiany w kształceniu onkologicznym – to tematy, które zdominowały dyskusję zorganizowaną w Światowy Dzień Walki z Rakiem.

czytaj więcej

24. 01.
2014

Zbudujemy Poliklinikę Centrum

W dniu 24 stycznia decyzją Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego zatwierdzoną przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Ewę Mes przekazano Centrum Onkologii działkę pod budowę Poliklinki Centrum. Dzisiaj Dyrektor Zbigniew Pawłowicz podpisał akt notarialny, na którego mocy staliśmy się właścicielami gruntu.

czytaj więcej

21. 01.
2014

Poprawa dostępności do leczenia onkologicznego

Dyrektor Centrum Onkologii  podjął decyzje o uwolnieniu limitów świadczeń wynikających z kontraktów na I kwartał 2014 roku. Decyzja ma skutkować  skróceniem czasu oczekiwania na leczenie lub likwidacją kolejek w następujących zakresach świadczeń:

czytaj więcej

20. 01.
2014

Zapraszamy na bezpłatne badania profilaktyczne

1 lutego w ramach czternastego światowego dnia walki z rakiem w Zakładzie Profilaktyki i Promocji Zdrowia będzie można skorzystać z bezpłatnych badań cytologicznych, mammograficznych, zmierzyć poziom ciśnienia i glukozy.   Z tej okazji odbędą się także: pokaz zdrowego gotowania (Cafe Bar Magnolia) oraz promocja aktywności ruchowej (Gabinet Pielęgnacji Zdrowia).

czytaj więcej

20. 12.
2013

Magiczna atmosfera

Do Świąt Bożego Narodzenia zostały zaledwie cztery dni. W Centrum Onkologii już dziś spotkaliśmy się przy wigilijnym stole, razem z naszymi gośćmi i sympatykami szpitala.

czytaj więcej

13. 12.
2013

Dyrektor niemieckiej Kliniki Hematologii i Onkologii pod wrażeniem naszego Ośrodka

Prof. Gehard Heil przesłał podziękowanie za udział w uroczystościach rocznicowych związanych z 10-leciem pracowni PET-CT w Bydgoszczy. Profesor był pod wrażeniem osiągnięć i organizacji Centrum Onkologii. Podkreślił, że sympozjum prowadziło do niezwykle ważnych spostrzeżeń, dotyczących szybko zmieniających się technik w onkologii.

 

Podziękowanie

11. 12.
2013

Z wizytą u Prezydenta RP

6 grudnia 2013 roku Zbigniew Pawłowicz, Dyrektor Centrum Onkologii  wraz z delegacją bydgoszczan gościł w Pałacu Prezydenckim.

czytaj więcej

11. 12.
2013

Zmarł Jacek Łukaszczyk, syn patrona Centrum Onkologii

Prof. Jacek Łukaszczyk był światowej klasy wirtuozem fortepianu, cenionym muzykiem i nauczycielem. Z bratem stworzył znakomity duet fortepianowy. Był Prezesem Towarzystwa Chopinowskiego w Vorarlbergu (Austria).

czytaj więcej

4. 12.
2013

Wyróżnienie dla Studenckiego Koła Naukowego

SKN, działające przy Oddziale Klinicznym Ginekologii Onkologicznej w Centrum Onkologii w Bydgoszczy, otrzymało wyróżnienie w prestiżowym konkursie StRuNa 2013 na „Koło Naukowe Roku 2013”.

czytaj więcej

3. 12.
2013

Zapłata warunkiem dostępności leczenia onkologicznego

Pobierz artykuł

czytaj więcej

28. 11.
2013

10 lat minęło…

W 2003r. w Centrum Onkologii w Bydgoszczy otwarto pierwszą w Polsce pracownię PET/CT. Dziś znowu jesteśmy pionierami wprowadzając do diagnostyki nową technologię PET/MR. Na całym świecie jest tylko 47 takich aparatów.

czytaj więcej

27. 11.
2013

Szansa dla chorych na raka piersi

Profesor Sergio Maluta z Werony towarzyszył dzisiaj lekarzom z Centrum Onkologii podczas operacji połączonej z śródoperacyjną radioterapią. Jesteśmy trzecim ośrodkiem w Polsce, który wykonuje takie zabiegi.

czytaj więcej

26. 11.
2013

Konferencja Naukowo – Techniczna

„Czystość szpitalna – zintegrowane systemy – na przykładzie rozwiązań Centrum Onkologii w Bydgoszczy”, to temat sympozjum, które odbywa się w naszym szpitalu. Poświęcone jest nowoczesnym rozwiązaniom logistycznym.

czytaj więcej

21. 11.
2013

List Otwarty do Marszałka

Prof. dr hab. inż. Marian Żenkiewicz, kierownik Katedry Inżynierii Materiałowej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, nasz były pacjent, wystosował list otwarty do Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Chwali szpital, personel i prosi o wsparcie finansowe dla Centrum Onkologii.

czytaj więcej

20. 11.
2013

Najnowocześniejsza diagnostyka w województwie

Otworzyliśmy Pracownię Rezonansu Magnetycznego 3T. W polskich szpitalach jest zaledwie kilka aparatów tej generacji. Nowy sprzęt będzie służył nie tylko pacjentom Centrum Onkologii, ale również chorym z całego regionu.

czytaj więcej

18. 11.
2013

Ankieta dla Pacjenta

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy prowadzi badania dotyczące satysfakcji obsługi Pacjentów leczonych w Centrum Onkologii. Poniżej ankieta do wypełnienia. Zapraszamy do wyrażenia swojej opinii.

czytaj więcej

7. 11.
2013

Jesteśmy najlepsi!

Centrum Onkologii w Bydgoszczy zajęło pierwsze miejsce w Polsce w kategorii: jakości opieki medycznej. Jesteśmy też najlepszym szpitalem w województwie kujawsko-pomorskim.

czytaj więcej

6. 11.
2013

Egzamin państwowy w Bydgoszczy

50 lekarzy z całej Polski przyjechało do Centrum Onkologii. Zdają egzamin specjalistyczny z chirurgii onkologicznej. Przed nimi dwa dni naukowych zmagań.

czytaj więcej

30. 10.
2013

Nagroda Rektora dla naszego specjalisty

Koordynator Zakładu Patologii Nowotworów i Patomorfologii dr n. med. Wojciech Jóźwicki odebrał nagrodę zespołową I stopnia za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne. Wyróżnienia wręczył prof. Andrzej Tretyn, rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

czytaj więcej

17. 10.
2013

Gościli u nas samorządowcy z całej Polski

Wizytą w Centrum Onkologii oraz zwiedzaniem Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu rozpoczął się Konwent Przewodniczących Sejmików Województw RP. Jego organizatorem jest Dorota Jakuta, przewodnicząca sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego.

czytaj więcej

9. 10.
2013

Dzień otwarty w Centrum Onkologii

19 października 2013 w godzinach od 10.00 do 14.00 zapraszamy na dzień otwarty w Centrum Onkologii. Podczas spotkania będzie można bezpłatnie skorzystać min. z badań profilaktycznych, uzyskać porady dietetyczki, zmierzyć poziom glukozy i ciśnienia. Do dyspozycji osób aktywnych oddane zostaną: basen, siłownia i sala gimnastyczna.

Szczegóły w załączniku.

30. 09.
2013

Popiera nas Przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy

Podczas posiedzenia Rady Miasta, jej Przewodniczący Roman Jasiakiewicz skrytykował działanie Narodowego Funduszu Zdrowia, wobec Centrum Onkologii. Poniżej publikujemy jego wypowiedź. czytaj więcej

27. 09.
2013

Uruchomiliśmy nową gałąź radioterapii

25 września 2013r. w Centrum Onkologii zastosowaliśmy nową technologię leczenia nowotworów, łączącą zabieg operacyjny z śródoperacyjną radioterapią.

czytaj więcej

18. 09.
2013

Oświadczenie ws. protokołu kontroli NFZ

Odnosząc się do konferencji prasowej zorganizowanej przez Dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Bydgoszczy Pana Tomasza Pieczki w dniu 11.09.2013 r., na której to podniesiono zarzut próby wyłudzenia przez Centrum Onkologii środków pieniężnych Narodowego Funduszu Zdrowia należy jednoznacznie stwierdzić, że jest ona przedwczesna ( w załączeniu stanowisko Centrum Onkologii ws. kontroli NFZ).

czytaj więcej

13. 09.
2013

Usprawnią leczenie onkologiczne

Dr n. med. Zbigniew Pawłowicz został Przewodniczącym Rady Dyrektorów Centrów Onkologii. Na stanowisko wybrano go podczas dwudniowego zjazdu we Wrocławiu.

O głównych zadaniach Rady czytaj.

10. 09.
2013

Rozszerzamy produkcję radiofarmaceutyków

Zakład Medycyny Nuklearnej wyprodukował nowy radiofarmaceutyk. Używa się go podczas badania prostaty, nerek, wątroby.

czytaj więcej

5. 09.
2013

„Świeżo upieczone”, brązowe medalistki mistrzostw świata z Korei ambasadorkami Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu

Dyrektor Centrum Onkologii, Zbigniew Pawłowicz  uroczyście nadał Natalii Madaj i Magdalenie Fularczyk – Kozłowskiej tytuł ambasadora marki Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu.

czytaj więcej

30. 07.
2013

Onkologia w „sieci”

Powołanie Narodowego Instytutu Onkologii i Hematologii oraz budowa sieci ośrodków referencyjnych, zajmujących się leczeniem chorych na nowotwory, to szansa dla Pacjentów.  Dziś 45 proc. kobiet chorych na raka piersi umiera, ponieważ nie są leczone w specjalistycznych ośrodkach. Dla porównania śmiertelność w przypadku Pacjentek leczonych w szpitalach onkologicznych, wynosi 5,2 proc.

czytaj więcej

29. 07.
2013

Pacjent poczeka?

W ostatnim wydaniu Medical Tribune znalazł się wywiad z dr n. med. Zbigniewem Pawłowiczem, Dyrektorem Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Artykuł przedstawia sytuację finansową szpitala, okoliczności w jakich do niej doszło, wyjaśnia też kwestię dramatycznie rosnących kolejek.

czytaj więcej

23. 07.
2013

Spotkanie Liderów

Dyrektorzy szpitali, konsultanci krajowi, przedstawiciele towarzystw naukowych biorą udział w dyskusji dotyczącej leczenia onkologicznego w Polsce. Spotkanie odbywa się z inicjatywy dr n. med. Zbigniewa Pawłowicza, Dyrektora Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

czytaj więcej

2. 07.
2013

Mamy dwóch nowych profesorów!

26 czerwca 2013 roku Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył

akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Do grona nowych profesorów dołączyło dwóch pracowników Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

czytaj więcej

2. 07.
2013

Koniec rozproszonego leczenia

W Polsce powstanie Narodowy Instytut Onkologii. Będzie działał w oparciu o cztery największe szpitale, zajmujące się leczeniem chorych na nowotwory.  Chodzi o Centra w Warszawie, Gliwicach, Krakowie i Bydgoszczy.

czytaj więcej

28. 06.
2013

Wizyta JM Rektora prof. dr hab. Andrzeja Tretyna w Centrum Onkologii

Centrum Onkologii w Bydgoszczy pogłębia współpracę naukową z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dziś gościł u nas JM REKTOR prof. dr hab. Andrzej Tretyn.

czytaj więcej

20. 06.
2013

Zmiany funkcjonowania pracowni Rezonansu Magnetycznego i Tomografii Komputerowej w budynku „E”

Od dnia 20.06.2013 r. do odwołania wyłączeniu z funkcjonowania ulega pracownia rezonansu magnetycznego mieszcząca się w budynku „E”. Wszystkie planowane i zarejestrowane badania będą wykonywane w pracowni rezonansu magnetycznego w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej w budynku głównym.

czytaj więcej

19. 06.
2013

Zmiany w funkcjonowaniu Zakładu Profilaktyki i Promocji Zdrowia

Uprzejmie informujemy, że w terminie od 24.06. do 30.08.2013r. pacjenci Zakładu Profilaktyki i Promocji Zdrowia będą przyjmowani w budynku Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu. Poniżej przedstawiamy szczegółową listę gabinetów.

czytaj więcej

18. 06.
2013

„Paradoksy w cieniu dramatu”

Od początku roku informowaliśmy o naszej trudnej sytuacji finansowej i konieczności tworzenia kolejek. Przez ostatnie kilka miesięcy przyjmowaliśmy chorych w granicach kontraktu, jaki mamy podpisany z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jest czerwiec, nasi pacjenci będą czekać na przyjęcie do lekarza aż do grudnia.

czytaj więcej

31. 05.
2013

Warsztaty dla chirurgów

7 i 8 czerwca 2013 roku, w Centrum Onkologii będzie gościł wybitny chirurg i onkolog dr med. Marek Budner, kierownik Centrum Leczenia Raka Piersi HELIOS w Bad Saarow pod Berlinem. Przeprowadzi w Bydgoszczy pokazowe zabiegi odtwórcze piersi.

czytaj więcej

29. 05.
2013

III Bydgoska Wiosna Onkologii

4.06.2013 roku w Centrum Onkologii odbędzie się III Bydgoska Wiosna Onkologii. Spotkanie jest zorganizowane przez zespół Katedry i Kliniki Chirurgii Onkologicznej. Przewodniczyć mu będzie prof. Wojciech Zegarski.

 

czytaj więcej

27. 05.
2013

Dyrektor Centrum Onkologii wyróżniony

Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej przyznało dr n. med. Zbigniewowi Pawłowiczowi tytuł honorowego członka tej organizacji. To najwyższe wyróżnienie, jakie może przyznać Towarzystwo.

czytaj więcej

21. 05.
2013

Zapraszamy do PARiS

Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu już otwarty! Przestronny obiekt, urządzony ze smakiem, położony w pobliżu lasu – zrobił ogromne wrażenie na zaproszonych gościach.

czytaj więcej

20. 05.
2013

Wielkie otwarcie tuż, tuż

Zostały godziny do otwarcia Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu. Już wkrótce uroczyście przetniemy wstęgę i przywitamy pierwszych, zaproszonych gości.

czytaj więcej

17. 05.
2013

Pierwsza konferencja w PARiS!

„Zdrowie i jego funkcjonowanie we wszystkich sferach życia” – ogólnopolska konferencja naukowa pod takim tytułem odbędzie się w Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu w dniach 20-21 maja b.r.

czytaj więcej

25. 04.
2013

Wizyta Małżonki Prezydenta RP

Dzisiaj w Centrum Onkologii w Bydgoszczy gościła Pani Anna Komorowska. Żona Prezydenta RP odwiedziła Zakład Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej, spotkała się z pracownikami szpitala oraz Amazonkami.

czytaj więcej

18. 04.
2013

Centra Onkologii i ich rola w kompleksowym leczeniu nowotworów

16 kwietnia w Poznaniu odbyła się konferencja pod hasłem „Droga pacjenta od diagnozy do leczenia”. Podczas spotkania rozmawiano o najwyższych europejskich standardach oraz dobrych praktykach zarządzania leczeniem pacjentów onkologicznych. Dyrektor Zbigniew Pawłowicz przedstawił prezentację zatytułowaną Centra Onkologii i ich rola w kompleksowym leczeniu nowotworów. W swoim wystąpieniu podkreślił, że w Polsce potrzebna jest strategia walki z rakiem.

 

Więcej informacji o konferencji tutaj

26. 03.
2013

Świętujemy urodziny!

19 rocznica powstania Centrum Onkologii oraz spotkanie Wielkanocne, to dwie okazje, które ściągnęły do nas znakomitych gości: włodarzy miasta, posłów oraz Ordynariusza Diecezji Bydgoskiej.

czytaj więcej

15. 03.
2013

Bydgoszcz stolicą chirurgii

W dniach 14 i 15 marca 2013 w naszym Centrum Onkologii gościliśmy na zaproszenie Dyrektora dr n. med. Zbigniewa Pawłowicza dwóch wybitnych światowych specjalistów w chirurgii cytoredukcyjnej: prof. Marcello Deraco (Włochy) i prof. Jean Marc Classe (Francja).

czytaj więcej

11. 03.
2013

Prezent dla naszych Pacjentów

Bank Nordea przekazał Centrum Onkologii auto marki Volkswagen Caravelle. Samochód będzie służył do przewozu chorych z naszej filii we Włocławku na konsultacje do Bydgoszczy.

czytaj więcej

#

© 2013 Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy

    #
  • ul. dr I. Romanowskiej 2 85-796 Bydgoszcz
  • (52) 374 30 00
    (52) 37 43 110

Organem założycielskim dla Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego