Aktualności

15. 07.
2016

Apteka Centrum

Apteka Centrum

 

W dniach od 15 lipca do 26 sierpnia 2016 Apteka Centrum będzie czynna dla Pacjentów w godzinach 8:00 – 17:00.

Za wszelkie niedogodności przepraszamy!

13. 07.
2016

Plebiscyt Gazety Pomorskiej

Drodzy Pacjenci!

Pragniemy poinformować, że Centrum Onkologii w Bydgoszczy zostało zgłoszone do prestiżowego plebiscytu Gazety Pomorskiej w kategorii Najpopularniejsza Placówka Medyczna. czytaj więcej

17. 06.
2016

Uroczyste Otwarcie Polikliniki Centrum

 W dniu 16 czerwca nastąpiło uroczyste otwarcie i poświęcenie nowego budynku POLIKLINIKI Centrum, który jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na opiekę ambulatoryjną pacjentów dotkniętych chorobą nowotworową.

czytaj więcej

13. 06.
2016

Poliklinika Centrum

13 czerwca 2016 roku uruchomiliśmy Poliklinikę. Wszystkich Pacjentów zapraszamy do nowego budynku przy ul. Romanowskiej naprzeciwko Hotelu Pozyton.

czytaj więcej

10. 06.
2016

Informacja dla studentów odbywających praktyki wakacyjne w CO

Dodatkowy termin szkoleń dla studentów odbywających praktyki wakacyjne w CO w miesiącu czerwcu i lipcu został wyznaczony na dzień 13.06.20.16 godz: 08:15 pokój nr 024.

6. 06.
2016

IV Bydgoska Wiosna Onkologii

W dniu 8 czerwca 2016 roku, o godz. 13.30, w salach konferencyjnych PARiS odbędzie się konferencja naukowa IV BYDGOSKA WIOSNA ONKOLOGII.

czytaj więcej

31. 05.
2016

Prozdrowotnie dla mam!

4 czerwca 2016 r. w godz. 10.00-14.00 zapraszamy do Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu na event profilaktyczny, który odbywać się będzie pod hasłem „ZDROWIE NASZYCH MAM”.

czytaj więcej

24. 05.
2016

Informacja dla studentów odbywających praktyki wakacyjne w CO

Terminy obowiązkowych szkoleń z zakresu: bezpieczeństwa informacji, zakażeń szpitalnych, BHP i P.poż dla studentów odbywających praktyki wakacyjne.

czytaj więcej

11. 05.
2016

Już wkrótce otwarcie Polikliniki

13 czerwca 2016 roku planujemy uruchomienie Polikliniki- wielospecjalistycznej przychodni. W związku z tym znajdująca się obecnie w budynku głównym przychodnia zostanie przeniesiona do nowo wybudowanego obiektu położonego w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Onkologii.

czytaj więcej

29. 04.
2016

Jakość w opiece pielęgniarskiej

Dzisiaj rozpoczęła się dwudniowa konferencja poświęcona jakości opieki pielęgniarskiej. Zorganizowana przez Oddział Terenowy Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Onkologicznych w Bydgoszczy oraz przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych ściągnęła do Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu najlepszych specjalistów w dziedzinie pielęgniarstwa z całego kraju.

czytaj więcej

12. 04.
2016

Black Butterflies dodaje chorym skrzydeł!

Ewa Minge polska projektantka mody, która ma na swoim koncie pokazy m.in. w Paryżu, Mediolanie, czy Nowym Jorku odwiedzała dzisiaj Centrum Onkologii. Prywatnie osoba o gołębim sercu. Jest założycielką Fundacji Black Butterflies, zajmującej się pomocą osobom walczącym z nowotworem.

czytaj więcej

4. 04.
2016

Rak piersi – zabójca kobiet

Dziś w Centrum Onkologii gościliśmy prof. dr hab. med. Tadeusza Pieńkowskiego, Prezesa Polskiego Towarzystwa do Badań nad Rakiem Piersi, Kierownika Kliniki Onkologii CMKP Europejskiego Centrum Zdrowia w Otwocku. Profesor przedstawił wykład na temat „Zasad diagnostyki i leczenia raka piersi w aspekcie kryteriów stawianych ośrodkom senologicznym”.

czytaj więcej

22. 03.
2016

Spotkanie Wielkanocne już za nami

Goście honorowi, przyjaciele Centrum Onkologii oraz pracownicy szpitala wzięli udział w tegorocznym spotkaniu, poprzedzającym Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

czytaj więcej

21. 03.
2016

Radioterapia frontem do pacjenta

Od chwili wejścia w życie pakietu onkologicznego radioterapia nie oznacza już miesiąca spędzonego na łóżku szpitalnym. Teraz pacjenci poddawani leczeniu promieniami otrzymują bezpłatne zakwaterowanie w kilkugwiazdkowych hotelach z całodniowym wyżywieniem.

czytaj więcej

14. 03.
2016

Liderzy polskiej onkologii

Centrum Onkologii w Bydgoszczy jest członkiem Federacji Wielospecjalistycznych Centrów Onkologicznych. Organizacja zrzesza przedstawicieli ośrodków onkologicznych z całego kraju. Zwolennikiem tworzenia w Polsce wyłącznie pełnoprofilowych ośrodków walki z rakiem, które mogły zapewnić opiekę na właściwym poziomie był już w latach 30 ub. wieku Franciszek Łukaszczyk- patron bydgoskiego Centrum Onkologii.

czytaj więcej

7. 03.
2016

„Truebeamy” gotowe do pracy

Zakończyła się już faza testów nowoczesnego sprzętu do radioterapii, który trafił pod koniec ubiegłego roku do Centrum Onkologii. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem w przyszłym tygodniu rozpoczniemy napromienianie pierwszych pacjentów.

czytaj więcej

29. 02.
2016

Radioterapia na światowym poziomie

W Zakładzie Radioterapii znajduje się 8 nowoczesnych aparatów do napromieniania, dzięki temu możemy zaoferować naszym pacjentom najbardziej precyzyjne techniki leczenia, m.in. radioterapię stereotaktyczną, bramkowaną i sterowaną obrazem. W najmniejszych napromienianych obszarach średnica guza nie przekracza nawet kilku milimetrów.

czytaj więcej

23. 02.
2016

Już wkrótce wystartują nasze „Truebeamy”

Zakład Radioterapii Centrum Onkologii w Bydgoszczy jest jednym z najlepszych w kraju. Posiadamy nie tylko wysokiej jakości, nowoczesny sprzęt, ale także doświadczoną i wyspecjalizowaną w leczeniu promieniami kadrę medyczną. Nasi wykwalifikowani i pełni empatii radioterapeuci, technicy oraz fizycy medyczni wspólnie tworzą „zespół idealny”- są w stanie zaoferować pacjentom terapie stosowane w najbardziej rozwiniętych krajach na świecie.

czytaj więcej

18. 02.
2016

Terapia żywieniowa w onkologii

Bydgoszcz stała się dzisiaj stolicą terapii żywieniowych w onkologii. To za sprawą odbywającego się w Parku Aktywnej Rekreacji i Sportu Sympozjum, które przyciągnęło do Centrum Onkologii uznanych specjalistów i pasjonatów tematu m.in. z Krakowa, Warszawy i Bydgoszczy. Spotkanie zostało zorganizowane przez Katedrę Chirurgii Onkologicznej Collegium Medicum UMK, Centrum Onkologii w Bydgoszczy oraz zespół ds. terapii żywieniowej Centrum Onkologii.

czytaj więcej

11. 02.
2016

Jak zakwalifikować się do udziału w badaniach klinicznych?

W Centrum Onkologii prowadzone są badania kliniczne m.in. przez dr n. med. Ewę Chmielowską z zespołem lekarzy-współbadaczy z Oddziału Klinicznego Onkologii: Anną Krause, Moniką Olejniczak, Karoliną Wróblewską, Mariuszem Kwiatkowskim, Marcinem Świeżyńskim i Michałem Marjańskim. Dzięki tym badaniom nasi pacjenci mają dostęp do najbardziej innowacyjnych terapii.

czytaj więcej

11. 02.
2016

Szybko, precyzyjnie i bezpiecznie

Na początku roku w  Zakładzie Radioterapii oddano do użytku nowy 64-rzędowy  tomograf komputerowy Definition AS  marki Simens. Uzyskany dzięki temu urządzeniu wysokiej rozdzielczości obraz pozwala z jeszcze większą dokładnością zaplanować leczenie. Nowy tomograf jest bezpieczniejszy, ponieważ zmniejsza emisję szkodliwej dawki promieniowania dla pacjenta przy jednoczesnym skróceniu czasu trwania badania.

czytaj więcej

10. 02.
2016

Akredytacja laboratorium medycznego

02 lutego 2016 roku Polskie Centrum Akredytacji potwierdziło, że Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy spełnia wymagania normy PN-EN ISO 15189:2013-05 Laboratoria medyczne. Wymagania dotyczące jakości i kompetencji.  Akredytowana działalność została określona w Zakresie Akredytacji Nr AM 010.

 

czytaj więcej

5. 02.
2016

Obrazy studentów ozdobią sale chorych

Z inicjatywy profesor Aleksandry Simińskiej, obrazy z pleneru studenckiego w Gniewie zagoszczą w bydgoskim Centrum Onkologii.  Profesor Aleksandra Simińska uważa, że prace tego typu są w szpitalnych murach czymś niezbędnym.

czytaj więcej

21. 01.
2016

Leczenie na światowym poziomie

W bydgoskim Centrum Onkologii funkcjonuje największy w Polsce oddział chirurgii onkologicznej specjalizujący się w leczeniu raka jelita grubego. Rocznie wykonujemy niemal 500 zabiegów tego odcinka przewodu pokarmowego. Łącznie w naszym szpitalu każdego roku operowanych jest niemal 5 tys. pacjentów z powodu różnych nowotworów. To zdecydowanie najwięcej w kraju.

 

czytaj więcej

20. 01.
2016

Te badania uratują ci życie!

Jak bardzo istotne są regularne badania profilaktyczne nie trzeba chyba nikogo przekonywać. W Polsce, aby zachęcić kobiety do skorzystania z programu profilaktycznego, organizowano już kampanie społeczne z udziałem gwiazd, wysyłano zaproszenia do pań, księża apelowali po mszy, aby kobiety chodziły na badania. Resort zdrowia zastanawiał się nawet czy nie wprowadzić do obowiązkowych badań okresowych cytologii i mammografii. Mimo różnych akcji promocyjnych wciąż jest wiele kobiet, które nie chcą nawet słyszeć o pójściu na badania.

czytaj więcej

7. 01.
2016

Twoja naturalna regeneracja

 

Dokuczają Ci uciążliwe bóle kręgosłupa, stawów, czy mięśni? Mamy dla Ciebie bogatą ofertę usług rehabilitacyjnych dostępną przez siedem dni w tygodniu. Jeżeli od Nowego Roku postanowiłeś zadbać o swoje zdrowie ta oferta jest właśnie dla Ciebie.

czytaj więcej

29. 12.
2015

Dobroczynny Bal u Marszałka

W imieniu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego zapraszamy osoby o dobrych sercach do uczestnictwa w corocznym charytatywnym Balu Marszałkowskim.

czytaj więcej

21. 12.
2015

Magia świąt

Do Świąt Bożego Narodzenia zostały zaledwie 3 dni. W Centrum Onkologii już dziś spotkaliśmy się przy wigilijnym stole, żeby złożyć sobie życzenia i podziękować za współpracę.

czytaj więcej

16. 12.
2015

„Kwiat kobiecości” rozdaje mikołajkowe prezenty

Wolontariuszki z ogólnopolskiej organizacji „Kwiat kobiecości” już po raz drugi odwiedziły bydgoskie Centrum Onkologii. Swoją „mikołajkową” wizytą sprawiły naszym pacjentkom wiele radości. Nie tylko podarowały im prezenty, ale przede wszystkim wsparły dobrym słowem i przekazały pozytywną energię.

czytaj więcej

9. 12.
2015

Zapraszamy na spotkanie z dietetykiem

Białko, węglowodany, tłuszcze, witaminy i minerały to składniki, których nie powinno zabraknąć na talerzu pacjenta leczonego onkologicznie. 22 grudnia 2015 roku o godz. 14.00 w sali konferencyjnej (nr 1072 – na 1 piętrze) w Centrum Onkologii odbędzie się spotkanie edukacyjne z naszym dietetykiem, który opowie jak powinny odżywiać się osoby chore na nowotwór.

czytaj więcej

30. 11.
2015

Szpitalne jedzenie jak w restauracji

Kiedy w 2012 roku otwieraliśmy restaurację all inclusive wielu nie wróżyło nam sukcesu. Dziś po kilku latach funkcjonowania restauracji możemy śmiało stwierdzić, że pomysł z jej otwarciem był „strzałem w dziesiątkę”.

czytaj więcej

27. 11.
2015

Stawiamy na jakość!

Centrum Onkologii w Bydgoszczy jest najlepszym szpitalem w Polsce- tak wynika z przeprowadzonego w październiku br. przeglądu akredytacyjnego. To niewątpliwy powód do satysfakcji dla wszystkich pracowników.

czytaj więcej

27. 11.
2015

Badania MR we Włocławku

W Centrum Diagnostyczno – Leczniczym we Włocławku została wznowiona praca rezonansu magnetycznego. Wszystkie zainteresowane wykonaniem badania osoby proszone są o rejestrację w recepcji szpitala/filii lub telefonicznie pod numerem 52 374 31 10.

6. 11.
2015

Jak skuteczniej leczyć raka odbytnicy?

Już po raz trzeci Centrum Onkologii w Bydgoszczy było gospodarzem konferencji naukowej poświęconej diagnozowaniu i leczeniu nowotworu odbytnicy. Zanim jednak odbyło się to niezwykle ważne, medyczne wydarzenie dzień wcześniej 34 lekarzy przystąpiło do składającego się z dwóch części egzaminu specjalizacyjnego z chirurgii onkologicznej, także w naszym ośrodku.

czytaj więcej

22. 10.
2015

Piękniejsze życie

W imieniu Fundacji Piękniejsze Życie zapraszamy w każdy przed ostatni czwartek miesiąca o godz. 15.00 do sali między oddziałami na I piętrze w Centrum Onkologii na porady kosmetyczne. Program jest skierowany do pacjentek przechodzących leczenie onkologiczne.

czytaj więcej

20. 10.
2015

Biała sobota w Centrum Onkologii

W najbliższą sobotę, w godz. 10-14 zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz usług rekreacyjno-sportowych w Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu.

czytaj więcej

19. 10.
2015

Szkolenie dla lekarzy POZ

W związku z wprowadzanymi zmianami w pakiecie onkologicznym Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy 20 października 2015r. organizuje kolejne szkolenie dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Głównym tematem szkolenia będzie „Karta onkologiczna a opieka nad pacjentem onkologicznym po zakończeniu radykalnego leczenia”.

czytaj więcej

12. 10.
2015

Pomorsko-Kujawsko Izba Budownictwa rozdała nagrody

Centrum Onkologii otrzymało nagrodę w konkursie „Budowa na Medal Pomorza i Kujaw” w kategorii budownictwo użyteczności publicznej, budownictwo przemysłowo-ekologia. Nagroda została przyznana przez Pomorsko-Kujawską Izbę Budownictwa za rozbudowę Zakładu Utylizacji Odpadów Medycznych.

8. 10.
2015

W trosce o środowisko

„Zarządzanie odpadami  medycznymi”- temu zagadnieniu została poświęcona dzisiejsza konferencja naukowo-techniczna, która odbyła się w Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu.

czytaj więcej

6. 10.
2015

Mamy poparcie Ministra Sportu

Adam Korol Minister Sportu odwiedził dzisiaj Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu. Przy okazji wizyty Dyrektor Centrum Onkologii prof. Janusz Kowalewski zapoznał go z projektem rozbudowy PARiS o Centrum Paraolimpijskie. Minister zadeklarował poparcie inwestycji.

czytaj więcej

1. 10.
2015

Kobieto „nie zapominaj o swoich piersiach”

Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. Z tej okazji w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki OD NOWA została zorganizowana wystawa zdjęć kobiet, które wygrały walkę z rakiem. Centrum Onkologii objęło nad eventem patronat.

czytaj więcej

29. 09.
2015

Budowa Polikliniki na ostatniej prostej

Poliklinika Centrum to nowa, wielospecjalistyczna przychodnia. Powstaje ponieważ obecna infrastruktura nie jest w stanie pomieścić tysiąca Pacjentów, którzy każdego dnia korzystają z usług naszej poradni. Wybudowanie nowej poprawi komfort chorych, czekających w kolejce do lekarza.

czytaj więcej

21. 09.
2015

Zmiany w pakiecie onkologicznym

18 września Centrum Onkologii odwiedził Minister Zdrowia prof. Marian Zembala. Był pod wrażeniem naszego ośrodka. Chwalił sposób zarządzania szpitalem i innowacyjne rozwiązania. Zwiedzając szpital znalazł także czas na rozmowy z pacjentami.

czytaj więcej

3. 09.
2015

Rehabilitacja ważny krok do zdrowia

Pacjencie nie doszedłeś jeszcze do zdrowia po urazie, czy chorobie? Bolą Cię mięśnie i stawy? To znak, że potrzebujesz rehabilitacji. Przyjdź do Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu. Nasi specjaliści pomogą Ci wrócić do formy.

czytaj więcej

5. 08.
2015

„Przychodnia na kółkach”

Jest zawsze tam, gdzie potrzebują go nasze Pacjentki… Dzięki niemu szanse na bezpłatne wykonanie badań profilaktycznych mają kobiety z różnych zakątków województwa kujawsko-pomorskiego. Mowa o cytomammobusie.

czytaj więcej

29. 07.
2015

Zmiana czasu pracy Call Center

Od 1 sierpnia 2015r. Telefoniczny Zespół Obsługi Pacjenta będzie do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-17.00.

2. 07.
2015

Precyzyjnie namierzyć raka

Centrum Onkologii w Bydgoszczy jest jednym z dwóch szpitali w Polsce, posiadających nowoczesne urządzenie PET/MR. Dzięki niemu możliwe jest wykonanie dwóch badań jednocześnie. Pozwala to zmniejszyć dawkę pochłoniętego promieniowania 3-4 krotnie w porównaniu do badania PET/CT. Jego niekwestionowaną zaletą jest także ogromna precyzja.

czytaj więcej

23. 06.
2015

Innowacyjne Forum Medyczne nabiera kształtów

Praca na placu budowy jednej z inwestycji Centrum Onkologii w Bydgoszczy wre. W ostatnich dniach powstawała elewacja budynku. Innowacyjne Forum Medyczne ma być gotowe przed końcem roku.

 

czytaj więcej

17. 06.
2015

Książka dobra na wszystko

Czas spędzony na oddziale nie musi być wypełniony jedynie konsultacjami i badaniami. Aby nasi pacjenci mogli w interesujący i miły sposób spędzić czas otworzyliśmy dla nich szpitalną Biblioteczkę. czytaj więcej

11. 06.
2015

Nowe rozwiązania by walczyć z rakiem

W naszym Centrum, w Zakładzie Medycyny Nuklearnej  już od 2003 roku produkujemy radiofarmaceutyki. czytaj więcej

9. 06.
2015

Nabór na specjalizację z fizyki medycznej

Centrum Onkologii w Bydgoszczy ogłasza nabór na specjalizację w dziedzinie- fizyka medyczna.

czytaj więcej

20. 05.
2015

Szybka droga do radioterapii

Pacjent z chorobą nowotworową wymaga szczególnej troski. Szybkie rozpoznanie onkologiczne oraz podjęcie właściwego leczenia mają dla niego kluczowe znaczenie przy dalszej, skutecznej walce z rakiem. Od nowego roku wdrożono rozwiązania z tak zwanego pakietu onkologicznego. Jedną z ważniejszych zmian wprowadzonych od 1 stycznia 2015 roku jest ta dotycząca świadczeń związanych z diagnostyką i leczeniem nowotworów złośliwych. czytaj więcej

19. 05.
2015

Badania nie tylko dla pań

Centrum Onkologii  im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy i Urząd Miasta Bydgoszczy zapraszają od 23 maja panów – mieszkańców naszego miasta na badania profilaktyczne w kierunku wykrywania raka gruczołu krokowego. czytaj więcej

13. 05.
2015

Zbadaj się z nami!

W związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Walki z Rakiem oraz Dniem Matki zapraszamy 23 maja w godz. od 10 do 14 na bezpłatne badania profilaktyczne. Osoby, które pojawią się w tym dniu w Centrum Onkologii będą mogły także skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję w Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu. czytaj więcej

28. 04.
2015

Kolejny dowód kompetencji technicznych

Centrum Onkologii wprowadziło system zarządzania jakością zgodny z wymogami normy PN-EN ISO 15189:2008. czytaj więcej

31. 03.
2015

Spotkanie wielkanocne już za nami

Święta Zmartwychwstanie Pańskiego to wyjątkowa okazja, żeby spotkać się z ważnymi dla szpitala osobami. Także i w tym roku w Wielkim Tygodniu mogliśmy podziękować im za współpracę i złożyć życzenia.

czytaj więcej

5. 03.
2015

Radioterapia we Włocławku na ostatniej prostej

Wczoraj w Urzędzie Miasta we Włocławku odbyła się konferencja prasowa w sprawie budowanego przez Centrum Onkologii Zakładu Radioterapii. Prezydent Miasta zadeklarował pomoc w przystosowaniu infrastruktury m.in. w remoncie ulicy Łęgskiej, przedłużeniu ul. Targowej i utworzeniu miejsc parkingowych.

czytaj więcej

25. 02.
2015

Druga edycja szkolenia dla lekarzy POZ

Wczoraj w sali konferencyjnej Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu po raz drugi odbyło się szkolenie dla lekarzy POZ. Tematem przewodnim była diagnostyka i leczenie nowotworów piersi, układu pokarmowego, mięsaków i czerniaka.

czytaj więcej

5. 02.
2015

Uelastycznić zieloną kartę

Głównym tematem tegorocznej konferencji zorganizowanej z okazji  Światowego Dnia Walki z Rakiem był pakiet onkologiczny.  Mimo, że obowiązuje dopiero od miesiąca to już w całym kraju wydano 38 tysięcy zielonych kart.

czytaj więcej

3. 02.
2015

Lista darczyńców

Poniżej przedstawiamy listę darczyńców, którzy przekazali w 2014 roku darowiznę na rzecz Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

 

Lista

 

26. 01.
2015

Dzień otwarty w Centrum Onkologii

Już po raz kolejny przyłączyliśmy się do organizacji „białej soboty” w ramach Światowego Dnia Walki z Rakiem. 7 lutego br. w godz. 10-14 zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych.

czytaj więcej

15. 01.
2015

Materiały ze szkolenia dla lekarzy POZ

Szanowni Państwo,

Dziękujemy za udział w szkoleniu dot. diagnostyki chorób nowotworowych dla lekarzy POZ. Poniżej zamieszczamy materiały szkoleniowe.

 

diagnostyka chorób układu moczowego

diagnostyka układu pokarmowego

 

19. 12.
2014

Niezapomniana Wigilia

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, zanim jednak rozpoczniemy ich celebrowanie z rodziną, dzisiaj spotkaliśmy się przy wigilijnym stole z naszymi gośćmi i przyjaciółmi Centrum Onkologii.

czytaj więcej

12. 12.
2014

Mamy nowego Dyrektora

Dzisiaj prof. zw. dr hab. med. Janusz Kowalewski otrzymał nominację na stanowisko Dyrektora Centrum Onkologii. Odebrał ją z rąk Sekretarza Województwa Kujawsko-Pomorskiego Marka Smoczyka.

3. 12.
2014

Mamy godnego następcę

Zbigniew Pawłowicz nowo zaprzysiężony radny sejmiku przekazał zarządzanie Centrum Onkologii prof. Januszowi Kowalewskiemu, obecnie pełniącemu obowiązki Dyrektora ds. Medycznych.

czytaj więcej

27. 11.
2014

Zbigniew Pawłowicz zaprzysiężony

Dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się uroczyste zaprzysiężenie radnych sejmiku na kadencję 2014-2018. Wśród nich znalazł się wieloletni Dyrektor Centrum Onkologii Zbigniew Pawłowicz, który przewodniczył sesji.

czytaj więcej

14. 11.
2014

Wykład dla seniorów

Wczoraj w bydgoskim Multikinie Dyrektor Centrum Onkologii wygłosił wykład dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Gościem honorowym była premier Ewa Kopacz. Pani premier była pod wrażeniem naszego ośrodka. Chwaliła także sposób zarządzania szpitalem.

czytaj więcej

12. 11.
2014

Dyrektor Centrum Onkologii ma swój autograf

Zbigniew Pawłowicz został wyróżniony przez Kapitułę Bydgoskich Autografów. Jest to nagroda dla osób, które wiele znaczą dla Bydgoszczy. Autograf Zbigniewa Pawłowicza znalazł się wśród innych ważnych dla miasta osób, min. Ireny Szewińskiej, Jerzego Hoffmana i  Tomasza Golloba.

czytaj więcej

10. 11.
2014

Innowacyjny szpital

W tym roku wdrożyliśmy nowoczesny system dla całej części medycznej szpitala. Dzięki temu Centrum Onkologii w Bydgoszczy jest teraz w pełni zinformatyzowane. Za to dokonanie ośrodek otrzymał tytuł innowacyjnego szpitala w kategorii jednostek medycznych średniej wielkości. Został on przyznany przez Compu Group Medical.

 

certyfikat

5. 11.
2014

Ostatnie pożegnanie

Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem… Wczoraj pożegnaliśmy dr n. med. Ryszarda Laskowskiego Koordynatora Oddziału Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej… Wspaniałego człowieka i oddanego pacjentom lekarza.

czytaj więcej

4. 11.
2014

Międzynarodowy Dzień Fizyki Medycznej

Bydgoski Oddział Polskiego Towarzystwa Fizyki Medycznej zaprasza do udziału w seminarium organizowanym w dniu 7 listopada o godzinie 15 w Centrum Onkologii w Bydgoszczy – w budynku Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu,  I piętro sala „B”.

czytaj więcej

31. 10.
2014

Już po raz kolejny organizujemy Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

Coroczne spotkania z bydgoską kulturą chrześcijańską w tym roku odbywają się pod hasłem „Potrzebujemy wzrastania w solidarności”. Za włączenie się Centrum Onkologii w organizację Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej Ksiądz Biskup Jan Tyrawa złożył dyrektorowi Zbigniewowi Pawłowiczowi podziękowanie.

czytaj więcej

28. 10.
2014

Centrum Paraolimpijskie w Bydgoszczy

Nowa inwestycja powstanie przy Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu. Będzie to hotel w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Dzięki budowie Centrum oraz bazie PARiS, nasze miasto stanie się największym w Polsce ośrodkiem integracyjnym dla osób niepełnosprawnych.

czytaj więcej

9. 10.
2014

Wysyp nagród dla Centrum Onkologii

Stowarzyszenie Różowa Wstążeczka wyróżniło osoby zaangażowane w profilaktykę i leczenie raka piersi u kobiet. Nagrody wręczono podczas Kongresu Prozdrowotnego „Bądź zdrowa”, który odbywał się dzisiaj w Wyższej Szkole Gospodarki.

czytaj więcej

8. 10.
2014

Podziękowanie za współpracę

Podczas inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkole Gospodarki, dyrektor Centrum Onkologii Zbigniew Pawłowicz odebrał wyróżnienie od Prezydenta doc. WSG Krzysztofa Sikory.

czytaj więcej

29. 09.
2014

Dzień Otwarty w Centrum Onkologii

W najbliższą sobotę, w godz. 10-14 zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz usług rekreacyjno-sportowych w Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu.

czytaj więcej

8. 09.
2014

Dyrektor Centrum Onkologii wyróżniony

Polskie Towarzystwo Urologiczne przyznało Dyplom dr n. med. Zbigniewowi Pawłowiczowi za szczególne wspierania działalności PTU oraz za rozwój polskiej urologii.

czytaj więcej

5. 09.
2014

Sesja satelitarna w Centrum Onkologii

Goście XLVI Zjazdu Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi odwiedzili dzisiaj nasz szpital. Wzięli udział w sesji naukowej poświęconej leczeniu nowotworów właśnie rejonu głowy i szyi.

czytaj więcej

28. 08.
2014

Badamy DNA nowotworu

O powołaniu Innowacyjnego Forum Medycznego informowaliśmy już od dawna. Teraz przyszedł czas na nawiązanie szerszej współpracy z firmami zajmującymi się badaniami profili genetycznych za pomocą testów do personalizacji leczenia. O ich skuteczności na wczorajszej konferencji opowiedział dr Jean Pol Detiffe- prezes firmy OnkoDNA.

czytaj więcej

19. 08.
2014

Marszałek Województwa na placu budowy Zakładu Radioterapii we Włocławku

Budowa Zakładu Radioterapii we Włocławku nabiera tempa. To dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu włocławskiego. Wczoraj na plac budowy Zakładu Radioterapii przy ulicy Łęgskiej 55 przyjechał Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki. Wspólnie z Dyrektorem Centrum Onkologii w Bydgoszczy Zbigniewem Pawłowiczem rozmawiali o poprawie dostępności do leczenia radioterapią i realizacji inwestycji pn. „Budowa Zakładu Radioterapii we Włocławku”.

czytaj więcej

14. 08.
2014

Rewolucyjny sposób leczenia w dziedzinie psychoonkologii

Dyrektor francuskiego Centrum Opieki Paliatywnej zdecydowała się otworzyć przy szpitalu winiarnię dla chorych na raka i ich bliskich. W ten niekonwencjonalny sposób podjęła próbę leczenia złego samopoczucia pacjentów. Więcej o winiarni „na receptę” pisze Gazeta Wyborcza.

25. 07.
2014

Leczyć szybciej i więcej

15 proc. Pacjentów więcej przyjęliśmy po zniesieniu limitów w Centrum Onkologii. Ograniczyliśmy także czas czekania na leczenie u osób ze zdiagnozowanym nowotworem.

czytaj więcej

27. 06.
2014

Uwaga Pacjenci!

Uprzejmie informujemy, że w dniach od 27 czerwca do 11 lipca 2014r. w Centrum Onkologii nastąpi wymiana całego systemu informatycznego w części medycznej. Za ewentualne problemy serdecznie przepraszamy. Dołożymy starań, żeby cały proces przebiegł bezproblemowo.

26. 06.
2014

Tutaj się nie cierpi

Centrum Onkologii dostało Certyfikat „Szpital bez bólu”. To ważna wiadomość dla naszych pacjentów. W chorobie nowotworowej ból jest bowiem obecny praktycznie na każdym etapie leczenia. Staramy się go łagodzić, poprawiać jakość życia osób leczonych w naszym szpitalu.

czytaj więcej

17. 06.
2014

Radioterapia coraz bliżej pacjentów

Konferencja Liderów Powiatów i Dyrektorów Szpitali odbyła się dzisiaj w Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Poświęcona była roli radioterapii w leczeniu onkologicznym oraz dostępności do niej w województwie kujawsko-pomorskim.

czytaj więcej

12. 06.
2014

Nagroda marszałka dla naszego naukowca

Dr hab. n. med. Marzena Lewandowska, kierownik Pracowni Genetyki i Onkologii Molekularnej w Centrum Onkologii w Bydgoszczy znalazła się w gronie wyróżnionych przez Piotra Całbeckiego. Marszałek przyznaje nagrody za wartościowe dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej.

czytaj więcej

11. 06.
2014

Jak dojechać do Centrum Onkologii?

W związku z budową linii tramwajowej do Fordonu uprzejmie informujemy o zmianie w organizacji ruchu w dniach 16.06. – 07.07.2014r. Z powodu zamknięcia skrzyżowania ulic Romanowskiej i Kaliskiego wjazd oraz wyjazd z terenu Centrum Onkologii odbywać się będzie wyłącznie przez ulicę Matki Teresy z Kalkuty.

czytaj więcej

10. 06.
2014

Nie żyje Maciej Łukaszczyk, syn patrona Centrum Onkologii

Prof. Maciej Łukaszczyk zmarł 4 czerwca. Był cenionym pianistą, miłośnikiem kompozycji Chopina, założycielem Towarzystwa Chopinowskiego w Darmstadt. Często koncertował ze swoim bratem.

czytaj więcej

6. 06.
2014

Bohaterowie miasta

Gazeta Wyborcza opublikowała wyniki plebiscytu „Bydgoszczanie 25-lecia”. Z 25 osób czytelnicy wyłonili dziesięć, które najbardziej rozsławiły Bydgoszcz w Polsce i na świecie. W tym znakomitym gronie znalazł się dr n. med. Zbigniew Pawłowicz, dyrektor Centrum Onkologii. Gratulujemy!

 

czytaj więcej

5. 06.
2014

Nie działają telefony we Włocławku

W Centrum Diagnostyczno – Leczniczym we Włocławku jest awaria telefonów. Usterki będą usuwane dzisiaj popołudniu. Wszystkich Pacjentów bardzo przepraszamy za kłopoty.

2. 06.
2014

Wyróżnienie dla Dyrektora Centrum Onkologii

Polskie Towarzystwo Medycyny Nuklearnej przyznało dr n. med. Zbigniewowi Pawłowiczowi, dyrektorowi Centrum Onkologii w Bydgoszczy, tytuł honorowego członka tej organizacji. To najwyższe wyróżnienie, jakie może przyznać Towarzystwo. Stało się to podczas XIV Zjazdu Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej w Lublinie.

Serdecznie gratulujemy!

 

19. 05.
2014

Biała sobota w Centrum Onkologii

Z okazji międzynarodowego tygodnia walki z rakiem oraz zbliżających się Dnia Matki i Dnia Dziecka zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz usług rekreacyjno-sportowych. W ramach białej soboty 24 maja Panie będą mogły wykonać badania cytologiczne i mammografię natomiast Panowie sprawdzić poziom PSA we krwi. Atrakcje czekają także dla najmłodszych.

czytaj więcej

19. 05.
2014

Porozmawiamy o badaniach przesiewowych

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na debatę z okazji Europejskiego Tygodnia Walki z Rakiem na temat „Badania przesiewowe skuteczną metodą profilaktyki onkologicznej w społecznościach lokalnych”.

czytaj więcej

16. 05.
2014

Dwudzieste urodziny Centrum Onkologii

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz, Senatorowie, Posłowie, kandydaci do Europarlamentu, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, dyrektor NFZ, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, bydgoskiego ratusza, rektorzy oraz mnóstwo sław medycznych wzięło udział w jubileuszu powstania Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

czytaj więcej

11. 04.
2014

Innowacyjna medycyna

Centrum Onkologii w Bydgoszczy oferuje swoim Pacjentom nowe możliwości leczenia. Kupiliśmy NanoKnife, to urządzenie dzięki któremu zabiegi chirurgiczne jeszcze nigdy nie były tak bezpieczne. Jakie nowotwory operujemy, jakie są zasady kwalifikacji? Wszystkie informacje w załączniku.

nanoknife

8. 04.
2014

Nowa technologia w leczeniu raka

Centrum Onkologii w Bydgoszczy jest trzecim ośrodkiem w Polsce, który posiada NanoKnife. Urządzenie to daje możliwości leczenia zmian nowotworowych, które do tej pory były uważane za nieoperacyjne.

 

czytaj więcej

7. 04.
2014

Zapraszamy na konferencję urologiczną

„Nanotechnologia w leczeniu chorób nowotworowych” temu zagadnieniu zostanie poświęcona konferencja naukowa, która odbędzie się 8 kwietnia 2014r. o godz. 8.30 w sali seminaryjnej w Centrum Onkologii.

czytaj więcej

4. 04.
2014

Wybierz „Honorowego Hakowicza”

„Antyraczki” zgłosiły kandydaturę Dyrektora Centrum Onkologii w Bydgoszczy do tytułu tzw. „Honorowego Hakowicza. Głosowanie trwa do 30.04. na stronie mamhakanaraka.pl

 

http://mamhakanaraka.pl/honours-voting
dr n.med. Zbigniew Pawłowicz

czytaj więcej

25. 03.
2014

Centrum Onkologii oczyszczone z zarzutów

We wrześniu ubiegłego roku NFZ złożył do prokuratury doniesienie na nieprawidłowości, jakie rzekomo miały miejsce w Centrum Onkologii. Prokuratura umorzyła postępowanie, ponieważ nie dopatrzyła się oszustwa. Szerzej o sprawie można przeczytać w artykule RMF24.

 

25. 03.
2014

Zbudujemy Poliklinikę Centrum w trosce o komfort Pacjentów

Na początku roku Centrum Onkologii otrzymało działkę pod budowę Polikliniki Centrum. Projekt jest odpowiedzią na wzrastające zapotrzebowanie na leczenie onkologiczne. W Poliklinice Pacjenci otrzymają kompleksową pomoc. W jednym miejscu i bez kolejek. Więcej o inwestycji pisze Express Bydgoski

#

© 2013 Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy

    #
  • ul. dr I. Romanowskiej 2 85-796 Bydgoszcz
  • (52) 374 30 00
    (52) 37 43 110

Organem założycielskim dla Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego